O mnie

Rocznik 1983, z wykształcenia dziennikarz, wrocławianin.  Miłośnik polskiej fantastyki, punk rocka i historii II Wojny Światowej.
Od pamiętnego 1993 roku fan hokeja, kolarstwa i przede wszystkim żużla. A to za sprawą relacji radiowych o hokeistach Podhala Nowy Targ sięgających wtedy po tytuł mistrzowski, Zenona Jaskuły, który stanął na podium Tour de France i wrocławskich żużlowców walczących o  złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski.
Pierwszy raz na zawodach żużlowych w maju 1993 roku we Wrocławiu.  (Mecz Sparta Wrocław-Stal Rzeszów)
Uwielbiam żużel, bo w żadnej innej dyscyplinie nikt nie przyśpiesza na ostatnim okrążeniu, żeby zgubić bezsilnych rywali bez używania hamulców.

Od kiedy zostałem fanem kolarstwa i planuję start w przyszłorocznym Tour de Pologne dla amatorów wyznaję zasadę:  „Kto szykuje się, by zdobyć Mount Everest, ten na pewno wejdzie chociaż na Alpy. A kto myśli o górce przed domem, nigdy nie spojrzy na świat z szerszej perspektywy.”
Przed zakończeniem studiów dziennikarskich pracowałem dla wrocławskiego tygodnika Słowo Sportowe.  Kilka moich artykułów pojawiło się także w Tygodniku Żużlowym, a później współpracowałem z wieloma portalami sportowymi. Moje felietony ukazywały się między innymi na:

www.szosa-rowery.org

www.pro-cycling.org

www.sportowefakty.pl

www.nhl.com.pl

www.hokej.net

www.zuzelend.pl

www.przegladzuzlowy.pl

www.wiadomosci24.pl

www.spartanie.org

www.naszkosz.enbiej.pl

W 2010 roku byłem felietonistą w redakcji speedway.info.pl., a od lipca 2011 roku prowadzę własnego bloga. I od tego momentu najważniejszy jest  dla mnie MÓJ SPORTOWY PUNKT WIDZENIA…

Tomasz Armuła

Kontakt: E-mail: t.armula@wp.pl

 

0 comments:

Publikowanie komentarza